Logo MOS Krajenka

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Krajence

Lokalizacja i baza placówki

Placówka mieści się w Krajence, przy ulicy Szkolnej 15, zajmuje część budynku internatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Wychowankowie korzystają z części pomieszczeń należących do Centrum. Dotyczy to przede wszystkim stołówki internackiej.

Teren ośrodka jest ogrodzony. Od strony zachodniej do Ośrodka można się dostać przez furtkę z domofonem, a od strony południowej znajduje się dwuskrzydłowa brama.
Na parterze placówki znajduje się portiernia, pomieszczenia administracyjne, sala komputerowa, świetlica.

Na I, II i III piętrze usytuowane są:

  • pokoje mieszkalne dla wychowanków,
  • pokoje mieszkalne dla wychowanków są 3-osobowe. Każdy wyposażony jest w łóżka dla chłopców, szafę, stoliki nocne, stolik i krzesła.
  • sale lekcyjne,
  • świetlice dla każdej z grup wychowawczych,
  • pokój nauczycielski/pokój wychowawców.

Ponadto na pierwszym piętrze znajduje się sala dydaktyczna wyposażona w tablicę interaktywną, a na drugim piętrze w pełni wyposażona kuchenka podręczna, pokoje: psychologa i pedagoga oraz pralnia z suszarnią.

Ze względu na bezpieczeństwo wychowanków Ośrodek jest monitorowany. Monitoring obejmuje ciągi komunikacyjne, sale dydaktyczne i otoczenie zewnętrzne.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Krajence zapewnia wychowankom przebywającym w placówce profilaktyczną opiekę zdrowotną. Jest ona sprawowana przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej.

Projekt i wykonanie: MAXIMUS Centrum komputerowe